Stowarzyszenie Historia Koluszek zaprasza 21 sierpnia 2022 r. na

Rajd Rowerowy na Partyzanckim Szlaku

Kilka słów o Stowarzyszeniu Historia Koluszek...

Stowarzyszenie „Historia Koluszek” zostało zarejestrowane w KRS 29 września 2014 roku. Głównym celem naszego stowarzyszenia jest pozyskiwanie pamiątek oraz wiedzy o historii lokalnej, a także utworzenie w Koluszkach muzeum. Staramy się upowszechniać wiedzę o historii lokalnej , w tym celu organizujemy stoisko historyczno - rekonstrukcyjne podczas każdych Dni Koluszek, a także szereg rajdów i wystaw. Współpracujemy z wieloma organizacjami, instytucjami i osobami z terenu Gminy Koluszki i nie tylko. Nasza mała ojczyzna ma bogatą i zawiłą historię, której szczegóły pragniemy odkrywać i udostępniać mieszkańcom.

W roku 2019 zorganizowaliśmy rajd rowerowy z okazji 5-lecia Stowarzyszenia Historia Koluszek na który przybyło ponad 230 osób. Relacja z imprezy dostępna tutaj.

Kilka słów o naszym rajdzie...

Rajd obędzie się 21 sieprnia 2022 roku. Start oraz finał przewidziany jest w Szkole Podstawowej w Różycy (ul. Piotrkowska 11, 95-040 Różyca), niedaleko stacji PKP Żakowice. Każdy uczestnik na starcie otrzyma identyfikator, mapę, wodę, "coś słodkiego" oraz pamiątkową przypinkę. Na finale przewidziany grill.

Przygotowaliśmy 3 trasy:

Jak się zgłosić...

REJESTRACJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Wszelkie pytania prosimy kierować na rajd@historiakoluszek.pl

MAPY

Poniżej publikujemy listę map dla poszczególnych tras wraz z plikami GPX

Rajd rowerowy na Partyzanckim Szlaku jest realizowany w ramach zadania pt. „Chłopcy od Sama – niezwykły oddział partyzancki AK” przez Stowarzyszenie Historia Koluszek w ramach konkursu ofert Ministerstwa Obrony Narodowej na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. „Wdzięczni Bohaterom – Żołnierzom Armii Krajowej”.

Ministerstwo Obrony Narodowej

Stowarzyszenie Historia Koluszek

rajd@historiakoluszek.pl