Stowarzyszenie Historia Koluszek zaprasza 16 lipca 2023r. na

Rajd Rowerowy Śladami Powstania Styczniowego w okolicy Koluszek

Kilka słów o Stowarzyszeniu Historia Koluszek...

Stowarzyszenie „Historia Koluszek” zostało zarejestrowane w KRS 29 września 2014 roku. Głównym celem naszego stowarzyszenia jest pozyskiwanie pamiątek oraz wiedzy o historii lokalnej, a także utworzenie w Koluszkach muzeum. Staramy się upowszechniać wiedzę o historii lokalnej , w tym celu organizujemy stoisko historyczno - rekonstrukcyjne podczas każdych Dni Koluszek, a także szereg rajdów i wystaw. Współpracujemy z wieloma organizacjami, instytucjami i osobami z terenu Gminy Koluszki i nie tylko. Nasza mała ojczyzna ma bogatą i zawiłą historię, której szczegóły pragniemy odkrywać i udostępniać mieszkańcom.

W roku 2022 zorganizowaliśmy rajd rowerowy Rajd Rowerowy na Partyzanckim Szlaku na który przybyło ponad 150 osób. Relacja z imprezy dostępna tutaj.

Kilka słów o naszym rajdzie...

Rajd obędzie się 16 lipca 2023 roku. Start oraz finał przewidziany jest w Szkole Podstawowej w Różycy (ul. Piotrkowska 11, 95-040 Różyca), niedaleko stacji PKP Żakowice. Każdy uczestnik na starcie otrzyma identyfikator, mapę, wodę, "coś słodkiego" oraz pamiątkową przypinkę. Na finale przewidziany grill.

Przygotowaliśmy 3 trasy:

Jak się zgłosić...

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE

Wszelkie pytania prosimy kierować na rajd@historiakoluszek.pl

Listy uczestników - AKTUALIZACJA 14 lipca 2023

Poniżej zamieszczamy listy uczestników z podziałem na trasy oraz godziny startów poszczególnych grup (stan na 15:00, 14 lipca 2023). Prosimy się z nimi zapoznać, sprawdzić czy nie ma błędu w imieniu lub nazwisku oraz czy jest się przypisanym do odpowiedniej trasy. Wszelkie nieprawidłowości prosimy zgłaszać na rajd@historiakoluszek.pl. W dniu rajdu prosimy przybyć na miejsce startu 20 minut przed wyruszeniem swojej grupy w celu dopełnienia formalności.

TRASY

Poniżej publikujemy pliki GPX i PDF z trasami rajdu.

Rajd rowerowy Śladami Powstania Styczniowego w okolicy Koluszek jest realizowany w ramach zadania pt. „Śladami Powstania Styczniowego w okolicy Koluszek” przez Stowarzyszenie Historia Koluszek w ramach konkursu ofert Ministerstwa Obrony Narodowej na realizację zadań publicznych w formie wsparcia w zakresie: Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. „Wdzięczni Bohaterom - Powstańcom Styczniowym”.

Ministerstwo Obrony Narodowej

Stowarzyszenie Historia Koluszek

rajd@historiakoluszek.pl